• Wzorowy czytelnik

• Wzorowy czytelnik - wyniki całorocznego konkursu bibliotecznego w roku szkolnym 2022/2023

0a Kowalski Bartosz 175 ks.
            0b Cholewa Dawid 39 ks./ Stadnicka Hanna 86 ks.
            1a Kowalski Wojciech 43 ks.
            1b Rospond Alicja 35 ks.
            2a Sobotkowska Adela 44 ks.
            2b Wolnik Laura 111 ks.
            3a Grabarz Bartłomiej 23 ks.
            3b Grabarz Julia 27 ks.
            4a Samek Oskar 15 ks.
            4b Kożuchowicz Oliwia 39 ks.
            5a Kokoszka Oliwia 18 ks.
            5b Łowczowski Norbert 14 ks.
            6a Bacik Julia 20 ks.
            6b Cyz Zuzanna 7 ks.
            7a Bawół Zuzanna 6 ks.
            7b Tomasz Oliwia 9 ks.
            8a Sułek Zofia 8 ks.
            8b Wilk Natalia 17 ks.

Życzymy wszystkim wiernym czytelnikom poszukiwania książek  najciekawszych, jedynych w swoim rodzaju i wpisujących się w ten aktualny, najważniejszy okres waszego życia. Niech Was rozwijają, ubogacają i dodają skrzydeł.
          • "BAŚNIE NATURALNIE"

Dnia 23 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi miała miejsce uroczysta Gala rozwiązania II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Baśnie, naturalnie”, na którą zostali zaproszeni uczestnicy konkursu Klaudia i Konrad Famielec.

Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie werdyktu komisji konkursowej. Nasi młodzi uzdolnieni plastycznie czytelnicy otrzymali wyróżnienie spośród 300 zakwalifikowanych do finału zdjęć baśniowych ilustracji. Konrad z kl. Ib przygotował we współpracy z rodzicami„Kota w Butach” Braci Grimm, a Klaudia „Małą Syrenkę” H.Ch. Andersena. Prace zostały bardzo starannie opracowane, naturalne materiały gromadzone i zasuszane. Do wypełnienia ilustracji wykorzystano np. łuski karpia, ziarna maku, lnu, pestek arbuza, skórki jabłek, pomarańczy, cytryny, korę drzew, patyczki, muszelki, kamyczki i wiele innych bogactw przyrody. Nasi reprezentanci zostali nagrodzeni dyplomami, statuetką oraz rzeczowymi nagrodami. Organizatorem konkursu są Szkoły MIKRON Edelman. Gali towarzyszyły liczne artystyczne występy młodych talentów.

Następnie Klaudia i Konrad wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których poznali tajniki powstawania książeczki i ilustracji dla osób niewidomych.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i kreatywności.

Baśniowe ilustracje staną się ozdobą szkolnej biblioteki.

Sukces naszych uczniów

w I Ogólnopolskim Konkursie

„Baśnie, naturalnie!”

Bajeczne  prace wykonane przez Konrada i Klaudię Famielec z naturalnych materiałów przedstawiające baśnie Andersena: „Calineczkę” i „Brzydkie kaczątko” wyróżniały się spośród 500 "czytelniczych ilustracji" nadesłanych z całej Polski. Komisja konkursowa przyznała naszym uczniom równorzędne II miejsce. Do głównych kryteriów oceny prac należały m.in.: pomysłowość, wkład pracy, ilość wykorzystanych materiałów naturalnych.

3 lutego 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi odbyła się uroczysta gala, na której Konrad i Klaudia osobiście odebrali dyplomy i nagrody z rąk organizatorów.  Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni wraz z rodzicami do udziału w warsztatach plastycznych poprowadzonych  w Centralnym Muzeum Włókiennictwa przez panią dr Magdalenę Walczak –znaną łódzką rzeźbiarkę. Dzieci poznały rzeźby bajkowych postaci rozmieszczonych na terenie Łodzi, a następnie pod kierunkiem Pani Magdy wykonały je        z gliny w miniaturowych rozmiarach.

„Warto było spędzić czas w Łodzi i poznać  filmowego Plastusia, Kota Filemona i Misia Uszatka. Bardzo było nam miło, kiedy organizatorzy pytali nas o naszą miejscowość.”   Konrad

i Klaudia Famielec

Nagrodzone prace można obejrzeć klikając w poniższy link:

Baśnie naturalnie - galeria prac

W etapie szkolnym konkursu „Baśnie, naturalnie!” II miejsce zdobyła ilustracja wykonana przez Karola Wolnika z klasy III b przedstawiająca  baśń „O pięknej Inie, dzielnym Tuanie i wyspie Znikąd-Dokąd” Wandy Markowskiej i Anny Milskiej z cyklu  „Baśnie z mórz Południowych”.

Wszystkim uczestnikom, szczególnie nagrodzonym

i wyróżnionym, serdecznie gratulujemy!

• WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

• Gratulujemy wytrwałym czytelnikom

udziału w półfinale rodzinnego Ogólnopolskiego Konkursu

Wielka Liga Czytelników

w kategorii klas 1-3 uczniowie

Julia Głuch kl. IIA, Karol Wolnik kl. IIIB, Klaudia Famielec kl. IIIA.

zajęli IV miejsce

oraz w kategorii klas 4-6 uczniowie

Michał Klimek kl. VB, Kacper Burdak kl. IVB,

Paulina Smoter kl. VI.

zajęli I miejsce

(ex aequo  Szkoła w Sobolowie) w powiecie bocheńskim.

Zapraszam do przeczytania relacji z przebiegu półfinałowego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni:

Półfinał Konkursu Wielka Liga Czytelników