• Książka – tajemnica wyobraźni
        • Książka – tajemnica wyobraźni

        •         Dnia 24 lutego 2023 r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Alfredą Borgulą ponownie odwiedzili bibliotekę. Wzięli aktywny udział w prezentacji bibliotecznej dotyczącej zasad korzystania z katalogu online biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka wskazała miejsce na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka szkolna ikonę katalogu online OPAC, następnie wyjaśniła, w jaki sposób wyszukuje się tytuły książek w katalogu online na przykładzie lektury do klasy pierwszej „Czerwony Kapturek” Charlesa Perraulta.

          Dzieci miały okazję sprawdzić również swoje umiejętności czytelnicze w krótkim quizie na platformie eduelo.pl. Następnie uczniowie wysłuchali czytanej przez P. bibliotekarkę historyjki o kotkach [„Książki” Christo], które eksperymentowały zabawę z książkami, jednak do końca nie wiedziały do czego służą. Puenta opowiadania zmotywowała uczniów do wypożyczenia książeczek, które przeniosą  w piękny i bogaty świat wyobraźni.

                 Dalszą część zajęć uczniowie kontynuowali w klasie. Opowiadali jakie rodzaje książek lubią czytać najbardziej. Poznali jak wygląda budowa książki i zawody z nią związane. Pogadanka dotyczyła również tego, jakie prośby może mieć książka do dzieci i w ten sposób z ich pomysłów  powstał niejako regulamin, który każdy z nas powinien przestrzegać. Pracując w grupach uczniowie rozwiązywali wylosowane  przez siebie zagadki związane z książką,  a także układali puzzle związane z bohaterami bajek. Urozmaiceniem zajęć były również ćwiczenia interaktywne, w których uczniowie dopasowywali wyrazy do tytułów bajek, rekwizyty do postaci, a także rozpoznawali tytuły książek na podstawie ilustracji. Na koniec uczniowie samodzielnie wykonali piękne zakładki do książek, które posłużą im do zaznaczania stron.

          Mamy nadzieję, że częstszy kontakt z książką, zaszczepi w uczniach chęć do czytania oraz utwierdzi w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.


                                                                                                                         Dorota Stachoń

                                                                                                                         Alfreda Borgula

      • Zajęć z cyklu „Podwodny świat” z wykorzystaniem googli VR
        • Zajęć z cyklu „Podwodny świat” z wykorzystaniem googli VR

        • „Jak wygląda praca płetwonurka, co jest mu potrzebne do pracy pod wodą i jak karmi się rekiny? – to pytania, na które uzyskano odpowiedzi podczas kolejnych zajęć z cyklu „Podwodny świat” z wykorzystaniem googli VR (zakupionych przez szkołę w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”). Tym razem zajęcia odbyły się w klasach: 1a, 1b i 3a i przeprowadzone zostały przez pedagoga specjalnego i współpracy wychowawców klas. Dzieci z radością i ekscytacją brały udział w zajęciach oglądając podwodny wiat w wirtualnej rzeczywistości. Zobaczyły jak wygląda praca płetwonurka, jak karmi się rekiny i foki pod wodą, wyszukiwały zwierzęta morskie ukryte w rafie koralowej (np. płaszczkę, żółwia, kolorowe rybki). Uczniowie bardzo chętnie dzielili się między sobą wrażeniami i wiedzą, poznali nowe gatunki ryb, a klasa 1a wspólnie z wychowawcą, wykonała piękne prace plastyczne, których tematem przewodnim było życie morskie widziane i zapamiętane podczas zajęć z użyciem googli 3D. Prace plastyczne można podziwić na szkolnej wystawie.

      • Gminne Zawody Sportowe w mini piłce ręcznej
        • Gminne Zawody Sportowe w mini piłce ręcznej

        •    W dniu 22 lutego w Nowym Wiśniczu odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców w mini piłce ręcznej. W zawodach wzięły udział: SP Nowy Wiśnicz, SP Królówka i SP Chronów. Walka była bardzo wyrównana i zacięta. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Jakub Wojewoda, Filip Kostuch, Tomasz Kaczmarczyk, Norbert Łowczowski, Michał Nowak, Karol Łoboda i Dawid Skotarek zajęli III miejsce, a dziewczęta II miejsce w składzie: Zuzanna Cyz, Aneta Styc, Zuzanna Chodur, Karolina Trylińska, Maja Sułek, Liwia Kaczmarczyk, Wiktoria Ledwożyw, Martyna Wojewoda i Laura Brocławik. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę za co dziękujemy i gratulujemy!!!

          Jolanta Hojnik

        • XXV Gminny Konkurs Ortograficzny

        • 21 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Lubomirskiego w Nowym Wiśniczu odbył się XXV Gminny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu było doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów, kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, rozwijanie uzdolnień, wyrabianie czujności ortograficznej, pozytywnej motywacji oraz zdrowej rywalizacji.

          Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wyróżnili się najlepszą znajomością zasad ortograficznych w swojej klasie.

          Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy im dalszych sukcesów.

      • Światowy Dzień Kota
        • Światowy Dzień Kota

        • Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

          Tego dnia uczniowie zmienili się w wesołe, czarne koty, których nie sposób było nie zauważyć: piękne, długie wąsy, opaski z uszami, a nawet kocie ogony.

          Lubimy takie szalone święta, mamy nadzieję, że za rok znów wszyscy uczniowie zamienią się w kotki, a dzisiejsza dobra energia pozostanie z nami jeszcze na długi czas!

      • Tłusty czwartek
        • Tłusty czwartek

        •       ,,Wszystkie diety dziś  na boki, 

              tłusty czwartek jest raz w  roku!’’

           

               Według tradycji jedzenie dużej ilości pączków w tłusty czwartek przynosi szczęście. Dlatego bez względu na fakt czy jesteśmy na diecie czy też nie, pamiętajmy o zjedzeniu jak największej ilości pączków w tym dniu. Zgodnie z polskim przysłowiem liczba pączków zjedzonych w tłusty czwartek wpływa na pomyślność w całym roku! Dlatego pamiętajmy, aby dzisiaj zjeść przynajmniej jednego pączka!
          Jak przystało na tradycję, również i w naszej szkole pojawiły się pyszne pączki. Prawdziwe ,,pączkowe’’ szaleństwo było możliwe, dzięki Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu.               

                                                                
                                                    Dziękujemy!

      • Bal karnawałowy oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej
        • Bal karnawałowy oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

        • Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy.

           

             14 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy, w którym wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami zachęcała do wspólnej zabawy. Uczniowie przebrani w barwne i pomysłowe stroje, bawili się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała ich do tańców. Wszyscy bawili się znakomicie. W czasie balu odbyło się również dużo ciekawych konkursów, np. konkurs na najładniejszy strój karnawałowy, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.  

          Dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. W przerwie uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

           

          Nauczyciele oddziału przedszkolnego 

          i edukacji wczesnoszkolnej

      • Zakończenie i podsumowanie programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
        • Zakończenie i podsumowanie programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

        • W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych realizowali ogólnopolski program edukacyjny Akademia Bezpiecznego Puchatka pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 39 uczniów.

          Celem programu było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole i w Internecie.  Zajęcia realizowano w oparciu o starannie opracowane materiały, karty pracy oraz filmy edukacyjne otrzymane od organizatorów.  We wrześniu dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego zachowania się w szkole. Rozmawiały o przestrzeganiu zasad właściwego zachowania się w czasie przerw na korytarzu, na boisku szkolnym i placu zabaw. W październiku razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się, z czego składa się droga,  jakie są zasady bezpiecznego zachowania na drodze,  jakie są rodzaje  znaków drogowych, jak przechodzić przez jezdnię i bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, hulajnodze. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. W kolejnych miesiącach dzieci uczestniczyły  w zajęciach  „Bezpieczne relacje z rówieśnikami”. Rozmawiały o tym, co to jest serdeczność i życzliwość oraz jak je stosować w praktyce, jak pomagać innym i jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Podczas zajęć  z Kubusiem omówiliśmy  również zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

          Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Test miał  multimedialną formułę, który uczniowie rozwiązywali podczas zajęć informatycznych. Składał się z 10 pytań. Po zakończeniu testu, każdy z uczestników otrzymał informację, ile poprawnych odpowiedzi otrzymał. Wyniki były imponujące. Udział w programie z pewnością zwiększył świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie testu uczniowie nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, który otrzymała nasza szkoła.

          Wszystkim uczniom gratulujemy!

                                                                                   Koordynator programu: Alfreda Borgula

                                                                                                                      Marzena Sumara

        • Bezpieczne ferie zimowe

        • Lada moment rozpoczynają się ferie zimowe. Jest to okres kiedy uczniowie w wolnym od szkoły czasie nie zawsze pamiętają o bezpiecznym zachowaniu. Dlatego 26 stycznia br. miało miejsce spotkanie uczniów naszej szkoły z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bochni mł. asp. Stanisławem Sojką, który wyposażył uczniów w zbiór rad, które mogą im pomóc spędzić bezpiecznie ferie. Co robić, aby spędzić zimę i ferie bezpiecznie?

          Oto kilka z nich:

          • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
          • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
          • Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
          • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
          • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
          • Nie przebiegajmy przez ulicę i nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
          • Bądźmy widoczni na drodze.
          • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
          • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
          • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
          • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
          • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
          • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
          • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

                   możliwość eksperymentowania z wszelkimi używkami w tym z dopalaczami, zagrażającymi zdrowiu i życiu.

           

          Życząc udanego wypoczynku chcemy, aby wszyscy uczniowie wypoczęci, radośni i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

      • Jasełka Bożonarodzeniowe
        • Jasełka Bożonarodzeniowe

        • Tegoroczne Jasełka stały się okazją do promocji  i  prezentacji realizowanego w naszej szkole od stycznia do czerwca  Grantu 3 w ramach Projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa  Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych
          w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020.


          Uczniowie podczas warsztatów teatralnych  „Spotkanie ze sztuką” przygotowali przedstawienie jasełkowe.  

           

          „Wielkie rzeczy mi Pan uczynił…”

          Takie motto przewijało się w tegorocznych Jasełkach, które były dwukrotnie prezentowane na „teatralnych deskach” Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu – 20. 01. dla uczniów szkoły a w niedzielne popołudnie 22 stycznia dla społeczności lokalnej i zaproszonych gości. W spektaklu w reżyserii p. Beaty Muchy i p. Urszuli Put wystąpili uczniowie  klasy Va, Vb, VIa i VIb oraz szkolny chór „Love Music” pod batutą p. Katarzyny Adamczyk. Pięknymi głosami wzmocniły śpiew chóru absolwentki Klara Sułek i Kornelia Kaczmarczyk, Julia Put, Karol Sułek oraz gościnnie Maciej Adamczyk uzdolnieni instrumentaliści   grą na gitarze
          i pianinie tworzyli akompaniament do śpiewu anielskiego chóru.

          Przepiękna scenografia to dzieło pani dyrektor Anny Waśko, p. Beaty Muchy i p. Urszuli Put. Choreografię do zjawiskowego tańca białych aniołów opracowała p. Anna Waśko, a pani Jolanta Hojnik była odpowiedzialna za przygotowanie krakowiaka.

          Młodzi aktorzy wspaniale zagrali swoje role. Słowem, tańcem i śpiewem na  półtorej godziny przenieśli widzów do Betlejemskiej stajenki, gdzie działy się rzeczy niezwykłe…

          Uczniowie na scenie zachwycili i wzruszyli widzów swoim występem, który został nagrodzony gromkimi brawami.

          Aktorzy:

          Maryja narratorka – Milena Styrna

          Maryja  - Laura Brocławik

          Dwunastoletni Jezus – Jakub Tynka

          Józef – Nikodem Zięba

          Anioł Gabriel – Zuzanna Cyz

          Anioł przy stajence – Liwia Kaczmarczyk

          Anioły Białe - Wiktoria Ledwożyw, Lena Jeziorek, Amelia Kawka, Julia Bacik, Natalia Bereta, Maja Cieślicka  

          Anioły czarne-  Lena Bigas, Maria Ćwik, Wiktoria Łoboda, Zuzanna Strzałka, Maja Joniec

          Panny przy studni-  Julia Janas, Karolina Trylińska, Milena Mroczek

          Pasterki-  Alicja Stec, Urszula Bienias, Milena Tobiasz, Oliwia Kokoszka, Nicola Kaczmarczyk

          Krakowianki - Grażyna Machalica, Amelia Babicz

          Pasterze - Bartosz Rachwał, Michał Nowak, Karol Łoboda, Jakub Wojewoda, Norbert Łowczowski, Kamil Chojecki, Filip Kolarz, Sebastian Nowak

          Herod – Filip Kostuch

          Dworzanie-  Patryk Szopa, Wojciech Fudela

          Pielgrzym – Bruno Sobotkowski

          Królowie: Kacper – Krystian Nalepka, Melchior – Bartosz Tomaski, Baltazar – Dominik Haberkiewicz

          Śmierć – Maja Sułek

          Gospodynie – Magdalena Cholewa, Zuzanna Chodur

          Gospodarze – Bartosz Gut, Szymon Olipra

          Pomoc  na scenie: Klaudiusz Klimas

           

          Scenariusz i reżyseria – Beata Mucha, Urszula Put,

          Scenografia – Anna Waśko, Magdalena Grabiasz

          Choreografia  taniec aniołów– Anna Waśko

          Choreografia taniec  krakowiak – Jolanta Hojnik

          Oprawa muzyczna  Chór szkolny „Love music” pod dyrekcją Katarzyny Adamczyk , instrumentaliści gościnnie: Julia Put, Maciej Adamczyk, Karol Sułek

          Zdjęcia – Krystian Stec

          Montaż – Ewelina  Wojewoda

          Kostiumy – Magdalena Brocławik

          Dźwięk i efekty świetlne – Rober Wieciech 

          Ekipa techniczna – Dawid Konstanty, Dawid Bachula, Filip Stadnicki, Bartek Bienias

        • Nasza szkoła najlepsza w powiecie w XII Edycji Konkursu Odblaskowa Szkoła

        •  

          ​​​​​​​

          W dniu 25 stycznia w ICE Congress Center w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród Laureatom Konkursu Odblaskowa Szkoła. Nasza szkoła zajęła X miejsce w województwie małopolskim i pierwsze miejsce w powiecie bocheńskim. W związku z tym otrzymaliśmy nagrodę w formie bonu na kwotę 1000 zł. Dodatkowo nagrodą dla uczestników uroczystości był udział w koncercie Golec uOrkiestra pt. "Kolędowanie z janem Pawłem"

      • Podwodna przygoda z googlami VR
        • Podwodna przygoda z googlami VR

        • Kolejne zajęcia realizowane w ramach udziału szkoły w projekcie „Laboratoria przyszłości” z użyciem googli VR zostały przeprowadzone w klasach: 3b, 2a, 2b, 6a, a także w oddziałach przedszkolnych 0a i 0b. Tym razem tematem przewodnim warsztatów był „Podwodny świat w rzeczywistości wirtualnej”. Uczniowie za pomocą googli VR mogli przenieść się m.in. w podwodny świat Egiptu, mogli uczestniczyć w karmieniu rekinów i fok, zobaczyli jak wygląda rafa koralowa, mogli odbyć spotkanie z żółwiami morskimi, a marzyciele i podróżnicy przenieśli się na chwilę na egzotyczne wyspy Bora Bora i Malediwy. Uczniowie wszystkich klas byli bardzo zaangażowani i zadowoleni z warsztatów, chętnie oglądali obrazy i wykazywali się dużą aktywnością. Dodatkowo uczniowie klas: 3b, 2a, 2b dowiedzieli się i rozmawiali o różnych egzotycznych gatunkach ryb i stworzeniach morskich, poznali zawód płetwonurka, poznali różnorodność życia w wodach  słodkich i słonych, z wykorzystaniem globusu, dowiedzieli się gdzie leży Egipt i poznane wyspy. Dodatkowo klasa 2a wraz z wychowawcą, po warsztatach, wykonała piękne rysunki plastyczne podwodnego świata zapamiętanego ich oczami. 

        • SPOTKANIE RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI

        • SPOTKANIE RODZICÓW  Z WYCHOWAWCAMI
          W DNIU 26 stycznia 2023 r. GODZINA 17.00
          W POSZCZEGÓLNYCH SALACH:

           

          KLASA IA – P. MARZENA SUMARA – SALA NR 04 (PARTER)

          KLASA IB – P. ALFREDA BORGULA – SALA NR 13 (PARTER)

          KLASA IIA – P. JANINA HOJNIK -  SALA NR 12 (PARTER)

          KLASA IIB – P. RENATA TWORZYDŁO -  
          SALA NR 03 (PARTER)

          KLASA IIIA – P. MONIKA PAŁKA –   SALA NR 7 (PIĘTRO)   

          KLASA IIIB – P. JOLANTA ŁACNA – SALA NR 10 (PARTER)  

           

          SPOTKANIE RODZICÓW  Z WYCHOWAWCAMI
          W DNIU 24 stycznia 2023 r. GODZINA 17.00
          W POSZCZEGÓLNYCH SALACH:

           

          KLASA IVA – P. BEATA KUBIŚ – SALA NR 1

          KLASA IVB – P. KINGA ZDUNEK – SALA NR 4

          KLASA VA – P. BEATA MUCHA – SALA NR 01

          KLASA VB – P. URSZULA PUT – SALA NR 2

           

          SPOTKANIE RODZICÓW  Z WYCHOWAWCAMI
          W DNIU 24 stycznia 2023 r. GODZINA 18.00
          W POSZCZEGÓLNYCH SALACH:

           

          KLASA VIA – P. MARTA SMĘDA - SALA NR 12

          KLASA VIB – P. AGNIESZKA JODŁOWSKA - SALA NR 3

          KLASA VIIA – P. MARTA KĘPA- SALA 24

          KLASA VIIB – P. PAULINA RĘBILAS – SALA NR 7

          KLASA VIIIA – P. JOLANTA HOJNIK – SALA NR 13

          KLASA VIIIB – P. KRYSTIAN STEC – ŚWIETLICA

      • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolęduje Tobie Jezu moje serce’’
        • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolęduje Tobie Jezu moje serce’’

        •   Dnia 9 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Starym Wiśniczu odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Kolęduje Tobie Jezu moje serce’’.

          Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Marzena Sumara, Katarzyna Wójcik i Natalia Zawadzka, a pani Ewelina Wojewoda piastowała funkcję fotografa.
          W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas 0 - III reprezentujących szkoły z gminy Nowy Wiśnicz.
          Przesłuchania konkursowe odbyły się w 4 kategoriach:
          Kategoria I – oddziały przedszkolne uczące się w szkołach
          Kategoria II – klasy I
          Kategoria III – klasy II
          Kategoria IV – klasy III

          Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu Anna Waśko, która powitała wszystkich przybyłych: komisję, nauczycieli i uczniów. Następnie przedstawiła komisję, która oceniała dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny konkursu. W skład komisji weszły następujące osoby: Pani Katarzyna Adamczyk, Pani Bernadetta Błoniarz i ksiądz katecheta Konrad Dziedzic.
          Uczniowie wspaniale zaprezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Wybór najlepszych prezentacji był bardzo trudny, ale po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców. 
           Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne pamiątki ze słodyczami, a laureaci – nagrody książkowe, długopisy i słodycze.

          Komisja przyznała następujące miejsca:

          Kategoria I
          I miejsce – Aleksander Ropek - ,,Oj Maluśki’’ - Szkoła Podstawowa w Kobylu
          II miejsce – Iga Gawąd - ,,Gdy śliczna Panna’’- Szkoła Podstawowa w Królówce
          III miejsce – Emilia Daniec -  ,,Gdy śliczna Panna’’ -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Chronowie

          Wyróżnienie – Maja Bachula - ,, Była noc’’ - Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu

          Kategoria II
          I miejsce – Milena Brydniak - ,, Mój maleńki Jezusie’’ - Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
          II miejsce – Magdalena Wnęk - ,, Śpij Dziecino’’ - Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
          III miejsce – Gabriela Szczepaniak - Krupowska - ,, Nie miały aniołki’’ - Szkoła Podstawowa w Królówce

          Wyróżnienie – Amelia Wąs - ,, Gore gwiazda Jezusowi’’ - Publiczna Szkoła Podstawowa w Chronowie

          Kategoria III
          I miejsce – Izabela Daniec ,, Od serca do ucha’’ - Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
          II miejsce - Oliwia Samek ,,Od serca do ucha’’ - Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu
          III miejsce – Aleksandra Dziedzic - ,,Jezusa narodzonego’’ - Szkoła Podstawowa w Królówce

          Wyróżnienie – Milena Hodurek - ,,Poszły dzieci do Betlejem’’ - Szkoła Podstawowa w Kobylu

          Kategoria IV
          I miejsce – Nikola Banaś - ,,Złota gwiazdka’’- Szkoła Podstawowa w Królówce
          II miejsce – Weronika Zachariasz - ,,Maleńki Jezu’’ - Szkoła Podstawowa w Muchówce
          III miejsce – Kamila Karteczka - ,,Bosy Pastuszek’’ - Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu

          Wyróżnienie – Zosia Nowak - ,,Przyjdź do mnie mały Jezusiku’’ - Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych wykonań. 
          Pragniemy również podziękować Samorządowi Uczniowskiemu za dofinansowanie do organizacji konkursu.

                                                                                                                           Marzena Sumara
                                                                                                                           Katarzyna Wójcik
                                                                                                                           Natalia Zawadzka

        • Zakończenie i podsumowanie programu „Po pierwsze rodzina” – „Benefis Naszej Rodziny”.

        •     Realizując w Naszej szkole projekt wychowawczo-społeczny pt. „Po pierwsze rodzina” oraz uczestnicząc w konkursie „Benefis rodzin”, w szkole przeprowadzono zajęcia wychowawcze w klasach: 3a, 3b, 2a. Zajęcia prowadził szkolny koordynator projektu przy życzliwej współpracy w wychowawcami. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się o relacjach jakie powinny  występować w rodzinie, o sposobach spędzania wspólnego czasu w gronie najbliższych oraz dowiedzieli się w jaki sposób tworzone jest drzewo genealogiczne. Ponadto brali udział w zabawach integracyjnych, pogadankach, obejrzeli filmiki edukacyjne promujące wartości rodzinne, wysłuchali piosenki, a na koniec zajęć każdy uczeń wykonał portret swojej rodziny. Dzieci chętnie opowiadały o swoich zainteresowaniach, sposobach wspólnego czasu w gronie rodzinnym, a także wymieniały ich członków i stopień pokrewieństwa. Celem udziału w niniejszym projekcie było ukazanie uczniom jak ważne są relacje i więzi rodzinne, a także promowanie życia rodzinnego, jako sposobu na zagrożenia otaczającego świata.

             W ramach programu ogłoszono również konkurs dla chętnych rodzin Naszych uczniów pt. „Benefis rodzin”, którego głównym celem i założeniem było wzmacnianie przywiązania do tradycji, zachęcanie do tworzenia i kultywowania własnych rodzinnych obyczajów, wdrażanie do okazywania sobie wzajemnego szacunku w rodzinie, umacnianie więzi, relacji i wartości rodzinnych oraz promowanie zwyczajów wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Chęć udziału w konkursie wyraziły dwie rodziny, jednak do ostatecznego finału dotarła jedna rodzina. Jej zadaniem było zaplanowanie, przygotowanie i wykonanie krótkiej foto-relacji, filmiku, albumu lub fotoreportażu, które ukazywały wyjątkowość rodziny oraz relacje i tradycje, jakie łącza jej członków.

          Miło nam poinformować, iż rodzina Stadnickich, która wzięła udział w konkursie otrzymała wyróżnienie oraz upominki. Serdecznie gratulujemy.

          Koordynator programu -  Magdalena Rak

        • Finał międzynarodowej akcji "Przerwa na czytanie 2022"

        • Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję "Przerwa na czytanie 2022".

          Zapraszamy do szkolnej biblioteki, aby odpocząć przy pięknej lekturze i przeżyć  wspaniałe przygody.

          Daj się zaskoczyć... wybierz książkę, będziesz bogatszy o nowe doświadczenia.

          Zrób sobie przerwę na czytanie.

           

      • .
        • .

        • Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców w kiermasz tanich książek, udało się pozyskać do biblioteki szkolnej nowe pozycje książkowe. Nasz księgozbiór wzbogaciliśmy o kilka egzemplarzy powieści M. Pałasza „Sposób na Elfa”.Powieść otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

          "Sposób na Elfa" to wzruszająca, pełna humoru historia miłości psa do człowieka i człowieka do psa. Opowiada o przygodach niesfornego psa Elfa i jego właścicieli.

          Zachęcamy do lektury, zwłaszcza miłośników zwierząt:)

      • RAZEM NA ŚWIĘTA
        • RAZEM NA ŚWIĘTA

        • Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada,

          lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

          Jan Paweł  II

           

            Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, samotnym, a także uczniom mającym problemy w nauce. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych”. Uczy empatii i życzliwości.

          W tym roku szkolnym nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu przyłączyli się do akcji „Razem na Święta”, w której zachęca się do niesienia pomocy innym, zwłaszcza w okresie świątecznym, gdy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Akcja  ma na celu budowanie wspólnoty i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

          W ramach akcji „Razem na Święta” nasza szkoła podjęła następujące działania:

          - „Kartka dla seniora” przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych z życzeniami dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Bochni;
          - przygotowanie i wysłanie kartek świątecznych z życzeniami do emerytowanych nauczycieli, a także stroików świątecznych;
          - klasowe spotkania przedświąteczne;
          - przygotowanie upominków świątecznych dla dzieci przebywających w Szpitalu Prokocimiu na oddziale onkologicznym;

          - sprzedaż kartek świątecznych na rzecz stowarzyszenia Sursum Corda („W górę serca”) w ramach pomocy dzieciom niepełnosprawnym;

          - „Światełko dla Izium” – akcja pomocy zbierania świeczek i zapałek dla miejscowości w Ukrainie, które są pozbawione elektryczności w związku z trwającą tam wojną;

          - świąteczne paczki dla rodzin uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji;
          -koleżeńska pomoc w nauce.

          Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.

          W galerii znajdują się zdjęcia z podjętych działań.

           

      • Przedświąteczny dzień filmowy
        • Przedświąteczny dzień filmowy

        •    Dnia 22 grudnia w naszej szkole został zorganizowany przedświąteczny dzień filmowy dla uczniów klas I – III. Uczniowie mieli możliwość spędzenia czasu w szkole w trochę odmienny sposób niż siedzenie w ławkach. Stąd też były materace, poduszki, koce tak, aby każdemu było wygodnie. Nie zabrakło również różnego rodzaju przekąsek, a każdy uczestnik dnia filmowego otrzymał popcorn ufundowany przez Samorząd Uczniowski. Wspaniały klimat sprawił, że wszyscy dobrze się bawili i w świetnych, świątecznych nastrojach wrócili do domu.

           

          Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

           

        • Mały Książę

        •     Dnia 7 grudnia 2022r. uczniowie klas siódmych oraz klasy 8a wyruszyli w podróż po wszechświecie. Wspólnie z Małym Księciem odwiedzili kolejne planety oraz poznali ich mieszkańców m. in. Króla, Bankiera, Geografa.

          Musical „Mały Książę” powstał pod czujnym okiem doświadczonego aktora i reżysera Piotra Rutkowskiego. Spektakl przekładał się równomiernie tekstem i piosenkami, co powodowało, że był bardzo ciekawy. Kolejne przygody Małego Księcia uzupełniały pełne emocji piosenki autorstwa Malwiny Czapiga. Wspaniała muzyka Pauliny Kapłon-Talik, świat pełen magii, wzruszeń, barwnych kostiumów oraz elementy cyrkowe doskonale uzupełniały prozę Exupery'ego.

          Wszystko to sprawiło, że wędrówka z Małym Księciem była niezapomnianą przygodą.

        • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

        •    W dniu 05.12.2022r. w Szkole Podstawowej w Chronowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "MOJA WIEŚ - MOJA HISTORIA" zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi "Szkoła sercem wsi". Do konkursu zgłoszono 144 prace uczniów z całej gminy w różnych kategoriach wiekowych - klasy 0-VIII. Nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie miejsca z czego ogromnie się cieszymy, jesteśmy niezmiernie dumni.

          Kategoria klasy 0

          II miejsce - Antoni Krotos - 0b

          III miejsce - Jerzy Opaliński - 0a

          Kategoria I-IV

          I miejsce - Bartosz Borduka - 2b

          II miejsce - Aleksandra Gicala - 1a

          Kategoria V-VIII

          I miejsce - Krystian Nalepka - 6a

          II miejsce - Maja Joniec - 6a

          III miejsce - Martyna Wojewoda - 6b

          Serdeczne gratulacje!!!

        • Tenis stołowy –zawody gminne

        • Dnia 15 grudnia 2022r.  w naszej szkole rozegrane zostały gminne zawody w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym dziewcząt oraz chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

          Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Filip Kostuch ,Wojewoda Jakub , Michał Nowak  z klasy Va, Marcel Bachula,  Bartosz , Chorobik  z  klasy IVb, Stanisław  Ćwik klasa IVa,
          Tenis indywidualny chłopców:
          I miejsce –Filip Kostuch
          IV miejsce – Bartosz Chorobik
          Tenis drużynowy chłopców:
          II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Wiśniczu ( Filip Kostuch, Bartosz Chorobik)

          Nasi uczniowie będą nas reprezentować   w powiatowych rozgrywkach w Leszczynie.
          Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

      • Szkolny Konkurs Plastyczny "Świąteczna Bombka"
        • Szkolny Konkurs Plastyczny "Świąteczna Bombka"

        • Dnia 13 XII 2022r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny "Świąteczna Bombka".

          W konkursie wzięło udział 90 uczniów z oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. 

          Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności i pomysłowości uczniów oraz samodzielność wykonania prac.

          Komisja w składzie: Pani dyrektor Anna Waśko i Pani Magdalena Rak oceniały pomysłowość, walory artystyczne, staranność wykonania, stopień trudności oraz samodzielność wykonania świątecznej bombki.

          Wszystkie prace były przepiękne, kolorowe i pomysłowe.

          Po długiej naradzie komisja wyłoniła zwycięzców.

          W kategorii  oddziałów przedszkolnych:

          I  miejsce: Karolina Zapiór

          II miejsce: Teofil Dragan

          III miejsce:  Florian Turakiewicz, Aleksandra Czajka

          W kategorii klas I :

          I miejsce: Gicala Aleksandra

          II miejsce: Pośliński Artur

          III miejsce: Profic Franciszek

          Wyróżnienia: Opaliński Witold, Markowski Jakub.

          W kategorii klas drugich:

          I miejsce: Kokoszka Maja

          II miejsce: Bodurka Bartosz

          III miejsce: Zapiór Maks

          Wyróżnienia: Frankiewicz Eryk, Bereta Arkadiusz, Samek Natan

          W kategorii klas trzecich:

          I miejsce: Łowczowska Martyna

          II miejsce: Truś Helena

          III miejsce: Dragan Filip

          Konkursowe bombki ozdobią naszą szkolną choinkę, która stoi na korytarzu.

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i słodkości, a laureaci dyplomy i nagrody.

              Gratulujemy wszystkim uczestnikom i Rodzicom.

                        Życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                              Organizatorzy:

                                                                                  Janina Hojnik , Renata Tworzydło

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
      • 14/61-292-09
      • Stary Wiśnicz 480 32-720 Nowy Wiśnicz Poland
      • Funkcje Inspektora Ochrony Danych pełni Pani Patrycja Powroziewicz, kontakt e-mail: iod@ochronatwoichdanych.pl”